Warsztaty „Praca przyszłości, zawody przyszłości” przygotowane przez Komisję Europejską Przedstawicielstwo w Polsce oraz Manufakturę Przyszłości odbyły się u nas 24.05.2022 r. Z naszej strony patronował im Szkolny Klub UNESCO, w którym podjęliśmy decyzję, że zapraszamy tylko chętnych uczniów z klas drugich i trzecich. Decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę - uczestnicy bardzo aktywnie włączyli się w zadania warsztatowe, mieli dużo pytań i komentarzy, nawet podczas przerw nie odstępowali pana Mateusza Koniecznego, który brawurowo poprowadził spotkanie od początku do końca.

Wyrażamy nasze uznanie za organizację warsztatów. Już na etapie wyboru daty otrzymaliśmy wyczerpujące materiały dotyczące całego projektu i tematyki spotkania, a 24 maja wszystko zostało zrealizowane. Uczniowie zapoznali się m.in. z instytucjami i narzędziami wypracowanymi przez Komisję Europejską do wspomagania rozwoju edukacyjnego i zawodowego, otrzymali informacje na temat potrzeb rynku pracy, ze szczególnym uwzględnieniem realiów naszego kraju, oraz pracowali nad stworzeniem indywidualnego planu rozwoju. Niezwykle cennym momentem spotkania było przedstawienie przez prowadzącego własnej ścieżki rozwoju – bez wątpienia było to dla nastoletnich uczestników inspirujące.

Jak zwykle, polecamy się na przyszłość.

Szkolny Klub UNESCO