W tym roku szkolnym pracowaliśmy nad naszym pierwszym projektem eTwinning pt. „Future in Our Hands”. Okazało się, że nie jest to tylko możliwość ćwiczenia języka angielskiego! Podczas spotkań online poznawaliśmy naszym partnerów, a w trakcie współpracy nad poszczególnymi etapami projektu pogłębialiśmy naszą wiedzę o tym, jakie rozwiązania Unia Europejska proponuje swoim obywatelom. Analizując obecną sytuację w Europie zadawaliśmy sobie – korzystając z platformy Twinspace – nawzajem pytania, poszukiwaliśmy odpowiedzi, a w trakcie – rodziły się nowe pytania. Proces był naprawdę fascynujący! Nasza grupa prowadziła temat praw człowieka – po pogłębionej dyskusji między partnerami, stworzyliśmy elektroniczną książeczkę z raportem na temat stanu przestrzegania tych praw w państwach, z których pochodzą szkoły partnerskie.

Bardzo przejmująca była też praca nad tematem migracji – nagrywanie wywiadu z jedną z osób z naszej szkoły i jej historia migracyjna okazały się prawdziwie poruszające. Historie nagrane przez partnerów z projektu także poruszyły nasze pokłady empatii – w wielu z naszych szkół partnerskich uczniów pochodzących z rodzin migracyjnych jest znacząco więcej niż w typowej polskiej szkole.
Cieszymy się z naszej przygody z eTwinning i gorąco polecamy tego typy projekty! Pogłębiają wiedzę i pobudzają pozytywne emocje!
Kl. 2c gr. 2