2.jpgKlasa 3I wraz z wychowawczynią miała przyjemność gościć w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga. Dzięki uprzejmości kierownictwa Biura Obsługi Interesantów, a w szczególności Pani Joanny Adamowicz odbyliśmy pełną wrażeń wycieczkę, połączoną z symulacją rozprawy.

Najpierw zwiedziliśmy budynek Sądu: zobaczyliśmy gdzie znajdują się sale rozpraw, czytelnia akt oraz jak wyglądają niebieskie pokoje. Następnie znaleźliśmy się w specjalnie zabezpieczonej sali rozpraw, gdzie odegraliśmy role uczestników procesu sądowego. Naszej humorystycznej rozprawie nad Wilkiem z „Czerwonego Kapturka” towarzyszyło wiele pozytywnych emocji. Po uznaniu Wilka winnym zarzucanych mu czynów, odwiedziliśmy siedzibę Policji Sądowej, w której znajdowały się cele dla oczekujących na proces.

Wycieczka edukacyjna była jednym z ostatnich punktów projektu WIE „Ubi societas, ibi ius - Gdzie społeczeństwo, tam prawo”. Powstałą w ramach projektu platformę prawną możecie oglądać w zakładce Dla Uczniów - Projekty Uczniowskie.

4_2.jpg       3.jpg

5.jpg        6.jpg    7.jpg