4 listopada Szkolny Klub UNESCO pod opieką  prof. Agnieszki  Anisimowicz zorganizował  konferencję  z okazji 75. rocznicy powstania UNESCO. Uroczystość otworzył Dyrektor Krzysztof Maksymow. Sebastian Chomiński, Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, przedstawił ideę szkół stowarzyszonych UNESCO.

Harmonogram konferencji:

„O edukacji” – prezentacja online – Pani Aleksandra Trapp z infuture.institute.

„Pod patronatem UNESCO” – podsumowanie online - Pani Małgorzata Herbich – gość specjalny, Koordynator ds. Edukacji i Programu Szkół Stowarzyszonych UNESCO, Polski Komitet ds. UNESCO

„Dziedzictwo niematerialne” – interaktywna lekcja online – Pani Joanna Majewska z Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie

„Jeśli nie my, to kto?” – panel uczniowski

Aleks i Wiktor, polscy uczniowie z maltańskiej szkoły Gozo College Middle School, Victoria/ Rabat, Malta opowiedzieli o swojej szkole.

W panelu dotyczącym celów zrównoważonego rozwoju 2030 wzięli udział:

Marta Głuchowska z 3T

Amelia Lewczuk z 3I

Artur Szczegot z 2B

Bartosz Makowski z 3M

Jakub Romańczyk z 1A

Panel uczniowski moderowały Zofia Jarzyńska z 3W i Milena Krawiec z 3W.

Konferencję zapowiadała Karolina Tarkowaka z 2C (jako Maria Curie – Skłodowska) i Jacek Goldstein z 2B (jako Juliusz Cezar).

Konferencję podsumował Dyrektor Krzysztof Maksymow, podziękowania na ręce Pani Małgorzaty Herbich, Koordynator ds. Edukacji i Programu Szkół Stowarzyszonych UNESCO złożyła prof. Agnieszka Anisimowicz.

Szkolny Klub UNESCO dziękuje wszystkim uczestnikom za zaangażowanie.

Foto: Oskar Hawliczek z 3W