W listopadzie, 2013 roku, klasa 1H wraz z wychowawcą, panią profesor Martą Szutą, nawiązała współpracę z młodzieżą z hiszpańskiej szkoły w ramach europejskiego projektu eTwinning. Projekt ten polega na  współpracy szkół w Europie za pośrednictwem internetu.  Celem projektu jest umożliwienie lepszego poznawania języka francuskiego. Współpracujemy ze szkołą średnią HONORI GARCIA de La Vall d’Uixo. Aktywnie prowadzimy bloga, na którym umieszczamy różne ciekawe, rozwijające nas rzeczy. Początkowo nasi koledzy z Hiszpanii i my, w celu lepszego poznania, umieściliśmy zdjęcie interaktywne, na którym każdy w skrócie mówił o sobie. Kolejnym krokiem była korespondencja mailowa, wszystko w granicach naszych możliwości językowych i leksykalnych. Przed świętami Bożego Narodzenia nagrywaliśmy filmik w języku francuskim, w którym życzyliśmy sobie wszystkiego najlepszego. Wysłaliśmy Hiszpanom kartkę i paczkę świąteczną, do której zapakowaliśmy tradycyjne  polskie słodkości. My również dostaliśmy prezent, była nim kartka z życzeniami świątecznymi, hiszpańskie przysmaki i długopis z logo hiszpańskiej szkoły dla każdego z nas. Teraz jesteśmy w trakcie przedstawiania Hiszpanom naszego liceum. Zostaliśmy podzieleni na grupy 4-5 osobowe, z których każda ma nakręcić krótki film. W planach mamy jeszcze inne niespodzianki… (Marta Orczyk, klasa I H)

oto nasz blog - zobacz