IV Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza znalazło się pośród 20 szkół z całej Polski, które zakwalifikowały się do projektu „Szkoła Humanitarna”. Jest to roczny projekt edukacyjny pod patronatem Polskiej Akcji Humanitarnej, dzięki któremu młodzież może zdobywać wiedzę o współzależnościach ekonomicznych, kulturowych i społecznych między krajami globalnego Południa a globalną Północą, i lepiej rozumieć ich własną rolę w kreowaniu otaczającej nas rzeczywistości zarówno na poziomie lokalnym jak i w głębszym, globalnym wymiarze.

W dniach 3-5.10.2012 uczennice klasy II E Magdalena Wojciechowska i Iga Drężek wraz z p. prof. Renatą Majcher wzięły udział w szkoleniu zorganizowanym przez Polską Akcję Humanitarną w Konstancinie Jeziornej. Celem tego szkolenia było przybliżenie uczniom oraz nauczycielom z całej Polski zagadnień z zakresu edukacji globalnej a szczególnie problemu dostępu do wody i żywności na świecie. Uczestnicy warsztatów uczyli się jak pracować metodą projektu.

W naszej szkole został założony Klub „Szkoły Humanitarnej”, który będzie realizował projekt w roku szkolnym 2012/2013.
Przyłącz się do nas! Gorąco zapraszamy!

Więcej informacji u Magdy lub Igi z II E oraz p. prof. Majcher.