krew18W minioną środę, 10 grudnia 2014 r., w ramach akcji zainicjowanej przez profesora Piotra Gisickiego, mającej na celu dołożenie swojej cegiełki do jałmużny adwentowej, uczniowie naszego liceum zorganizowali wyjście do Warszawskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa. Celem akcji było oddanie własnej krwi jako daru płynącego prosto z serca (całkiem dosłownie w tym wypadku). Zgłosiło się 63. uczniów, jak również sam profesor. W sumie oddaliśmy 12 litrów krwi, mając skromną nadzieję, iż trafi do chorych. Chcąc pomóc pacjentom potrzebującym transfuzji, mając na względzie niechęć społeczeństwa do brania udziału w takich akcjach, przypominamy o tym - czasem ci najbardziej potrzebujący nie mają skąd zdobyć krwi niezbędnej do dalszego funkcjonowania. Zachęcamy więc serdecznie wszystkich do podzielenia się tym, co często bierzemy za pewnik. Dla nas to chwila, a dla chorych to okno na świat. Kto wie, może właśnie dzięki temu, że zdecydujemy się teraz poświęcić dosłownie małą porcję naszego czasu, uda nam się wydłużyć lub nawet uratować czyjeś życie?

Zuzanna Ścibor III N