wsparcie

Wsparcie wieszcza dla wieszcza - Micek wspiera Słowaka

Micek wspiera Słowaka
Będzie długo, ale czasami tak trzeba. W tym tygodniu otrzymaliśmy prośbę skierowaną do wszystkich warszawskich Liceów o pomoc w zbiórce funduszy potrzebnych na leczenia ucznia LO im. J. Słowackiego w Warszawie- Kornela Kłody. W porozumieniu z Dyrekcją szkoły oraz Samorządem Uczniowskim, 26 marca ( wtorek) chcielibyśmy zorganizować słodki kiermasz, z którego dochód przeznaczony zostanie na pomoc Kornelowi. W związku z tym zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie naszej inicjatywy- przygotowanie i dostarczenie do szkoły wypieków, które zostaną przekazane na w/w kiermasz. Ciasta można zostawiać w portierni we wtorek rano ewentualnie w poniedziałek wieczorem ( proszę o kontakt jeśli ktoś chciałby skorzystać z tej opcji). W obrębie dzielnic Saska Kępa, Praga Pd, Praga Pn,  Wesoła, Sulejówek możliwy odbiór w poniedziałek wieczorem. Jednocześnie udostępniamy nasze konto dla tych z Państwa, którzy mogą i chcą wesprzeć rodzinę Kornela w tej nierównej walce z ciężką chorobą.
Konto celowe RR przy IV LO i. Adama Mickiewicza w Warszawie
Poniżej treść prośby, którą otrzymaliśmy
Szanowni Państwo,
Zwracam się do wszystkich warszawskich szkół z prośbą o solidarność z nami – społecznością VII LO im. J. Słowackiego w Wwie w nierównej walce o zdrowie 15 letniego Kornela Kłody. Kornel, zawsze uśmiechnięty, pełen życia i pasji nastolatek i zapalony sportowiec, zawodnik klubu piłkarskiego Escola Varsovia, marzy o jak najszybszym powrocie do zdrowia i normalnego życia – do szkoły i na boisko. Obecnie jego rzeczywistość to ciągłe badania, pobyty w szpitalu i trudne chwile związane z podawaniem chemioterapii. Od października 2023 Kornel jest leczony w Klinice Onkologii Centrum Zdrowia Dziecka, lekarze robią wszystko, by mógł powrócić do zdrowia, ale koszty niezbędnego leczenia są ogromne – wstępnie szacowane na około milion zł. Tym bardziej, że szansę na pokonanie tej podstępnej choroby daje spersonalizowana terapia limfocytami TIL (tumour-infiltrating lymphocyte), która może być dla Kornela dostępna jedynie poza granicami Polski. Obecnie lekarze z CZD prowadzą konsultacje z ośrodkami w Stanach Zjednoczonych, czekając na możliwość zakwalifikowania Kornela do programu leczenia tą metodą. Jednocześnie nie rezygnują z dostępnych u nas – terapii immunologicznej i chemioterapii. Rodzice Kornela założyli zbiórkę na siepomaga aby zebrać potrzebną kwotę.
https://www.siepomaga.pl/kornel-kloda Nauczyciele – a szczególnie wychowawca klasy Kornela – pan Michał Nitek, młodzież i rodzice solidaryzują się w walce. Organizujemy na terenie szkoły różne aktywności, mecze, loterie, kawiarenki – ale to wszystko idzie bardzo powoli. Apelujemy do wszystkich Rad Rodziców o solidarność i włączenie się w akcję. Zachęcamy do zorganizowani akcji na terenie Waszych szkół, do przesłanie do rodziców i uczniów
wiadomości o zbiórce, każda wpłata ma znaczenie. Można przekazywać 1,5% podatku na leczenie Kornela
KRS 0000396361 Cel szczegółowy 0490375 Kornel