Turnirj szachowy2

W sobotę 10 lutego 2024r. odbył się w naszej szkole I DRUŻYNOWY TURNIEJ SZACHOWY SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH O PUCHAR PRZECHODNI BURMISTRZA DZIELNICY PRAGA POŁUDNIE. W turnieju rozgrywanym systemem "każdy z każdym" pod czujnym okiem sędziego głównego - Pana Mirosława Półgrabi sędziego szachowego II klasy, wzięło udział 8 drużyn z 5 szkół ponadpodstawowych.

Z dumą informujemy, że:

I miejsce i puchar zdobyła drużyna IV LO w składzie: Anna Bednarska kl. 3B, Wiktor Lipski kl. 3C, Radosław Makal kl. 2Z i Maciej Marciniak kl.1Z.

II miejsce zajęła drużyna XLVII LO im. St. Wyspiańskiego

III miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Łączności.

Bardzo dobrze spisała się nasza II drużyna, która walcząc jedynie w 3-osobowym składzie: Filip Stacewicz kl. 2Z, Jan Janiec kl. 2C i Aleksander Chrapek kl. 1A, zajęła 5 miejsce. Wśród dziewcząt indywidualnie najlepszą była uczennica XCIX LO im. Zbigniewa Herberta- Justyna Modzelewska, która przegrała tylko 1 partię, tak samo jak nasza Ania Bednarska z kl 3B. Wśród chłopców indywidualnie najlepszy okazał się uczeń Zespołu Szkół Łączności - Rafał Marczak, który grając na I szachownicy wygrał wszystkie partie. Warto zaznaczyć, że grający na II szachownicy Radek Makal z kl. 2Z remisując tylko jedną partię, a pozostałe wygrywając, uzyskał drugi wynik wśród wszystkich zawodników biorących udział w tym turnieju.  Turniej rozgrywany był w naszej pięknie udekorowanej (po balu) sali gimnastycznej, a na zawodników i ich opiekunów czekał smaczny poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców. Gratulujemy występu naszym wspaniałym zawodnikom i serdecznie dziękujemy za bezinteresowną pomoc przy organizacji turnieju Panu sędziemu Mirosławowi Półgrabi, Panu Dyrektorowi Krzysztofowi Maksymow, Pani Kierownik Gospodarczy Małgorzacie Kazimierskiej-Czuchaj, Pani Profesor Iwonie Arcimowicz, Radzie Rodziców oraz uczniom z klas 1T i 3C.

Organizatorki turnieju: Małgorzata Karpezo i Małgorzata Węgrzyniak

Turnirj szachowy14