Ambasador Mariusz Lewicki 4

Polski Komitet ds. UNESCO po raz kolejny realizuje serię webinariów poświęconych zrównoważonemu rozwojowi. 9 lutego uczestnicy spotkania inauguracyjnego – w naszej szkole uczniowie klas. 2a, 4b i 4h wraz z panią prof. E. Kozdrowicz, panem prof. K. Kotwickim oraz panem prof. K. Richterem – mieli przyjemność wysłuchać pana Ambasadora Mariusza Lewickiego, Stałego Przedstawiciela RP przy UNESCO w Paryżu.

Pan Ambasador wygłosił wykład pt. „UNESCO i Polska na forum UNESCO”, w którym przedstawił, jak funkcjonuje ta wyspecjalizowana agenda ONZ, jaki wkład w jej działania wnosi Polska oraz przybliżył nam ścieżkę własnej kariery dyplomatycznej. Spotkanie uświetnił swoją obecnością pan profesor Michał Kleiber, przewodniczący Polskiego Komitetu ds. UNESCO i jednocześnie – wśród wielu zaszczytnych funkcji i stanowisk – kawaler Orderu Orła Białego. W naszych szkolnych salach powiało dyplomacją. Serdecznie dziękujemy za spotkanie na tak wysokim poziomie!

Szkolny Klub UNESCO

Ambasador Mariusz Lewicki 1