ResizerImage445X345

Europejski Dzień Języków Obcych, przypadający na 26.09 świętowaliśmy w naszej szkole wyjątkowo. Klasy III C (gr.1) oraz IV B (gr.2) wzięły udział w projekcie organizowanym przez #Goethe- Institut Warschau #deutschbewegt.

Uczniowie z klasy czwartej udali się w wirtualną podróż do świata kultury niemieckiej, podczas której mieli możliwość poznania między innymi kulinarnych ciekawostek z różnych regionów Niemiec, pogłębienia wiedzy na temat   słynnego zamku Neuschwanstein, czy dowiedzenia się co znaczy ,,Mitbringsel”. Natomiast uczniowie klasy trzeciej rozwiązywali ciekawe zadania, quizy, zagadki,  dotyczące miedzy innymi sportu, geografii Niemiec oraz możliwości pracy w Niemczech, zbierając za każde prawidłowe rozwiązanie wirtualnego precla- Brezel.

Wspaniale spisali się Ambasadorzy języka niemieckiego-

8 uczniów z klasy III D – Ania L, Ania S, Maja B, Hania P, Oliwia W, Natalia W, Wiktoria Z oraz Kosma W, którzy zaprezentowali całej klasie na godzinie wychowawczej  oraz chętnym uczniom podczas przerw ciekawe zadania dotyczące Niemiec i języka niemieckiego ze strony www.deutschspace.de.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia tej strony, gdzie na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

ResizerImage400X533

nr 4