Dnia 4 grudnia 2014 roku obchodziliśmy dzień wolontariusza. Oficjalne uroczystości już po raz drugi były zorganizowane na Pradze Południe. Podczas tego święta burmistrz dzielnicy uhonorował najbardziej wyróżniających się wolontariuszy. Liczna delegacja z naszej szkoły wraz z panią profesor Hanną Trzaskowską wybrała się do gimnazjum nr 18 przy ulicy Angorskiej (gdzie odbywała się cała uroczystość), aby towarzyszyć naszym dwóm wolontariuszkom Kamili Kalinowskiej i Kasi Lenkowskiej przy odbiorze wyróżnień.

wolontariat

 

Naszym wolontariuszkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. A sobie życzymy jeszcze więcej powodów do dumy w następnym roku.

Wolontariat w naszej szkole działa od kilku lat i wciąż rośnie w siłę. Mimo stosunkowo niedługiego stażu może pochwalić się nie lada osiągnięciami, począwszy od akcji dużych i powszechnie znanych, jaką jest Wielka Orkiestra Światecznej Pomocy. Wolontariusze z IV LO czynnie uczestniczą w programie Jurka Owsiaka i dzięki wspólnym staraniom zdobywają pieniądze na ratowanie ludzkiego życia.

Wspaniałym doświadczeniem jest także pomoc przy organizacji Paraolimpiady, kiedy to niepełnosprawni biorą udział w zawodach sportowych pod opieką zdrowych. Bardzo ważna jest również coroczna zbiórka żywności organizowana przez "Bank Żywności". W 2006 r. Mickiewiczacy pracowali wolontariacko w hipermarkecie "Bomi", gdzie przez trzy dni stanowili nieoceniony zespół.

Wolontariusze udzielają się też czynnie na terenie szkoły. Dzięki pomocy opiekuna mickiewiczowskiego wolontariatu, pani pedagog Hanny Trzaskowskiej, została w minionych latach zorganizowana akcja "Starszy brat, starsza siostra." Polegała ona na odrabianiu lekcji z dziećmi, które mają trudności w nauce, a ich rodziców nie stać na kosztowne korepetycje.