W bieżącym roku szkolnym moja grupa angielskiego, kl. 3T gr. 2, uczestniczyła w międzynarodowym projekcie eTwinning pt. „How doesyourEuropean country fightagainstpandemics?”, który chciałbym w kilku słowach podsumować.

Naszymi partnerami były szkołyLycée Jean MoulinzAngers oraz Středníprůmyslováškolachemická akademika Heyrovskéhoz Ostrawy. Celem projektu było zarówno poznanie naszych kolegów z Czech oraz Francji, jak i zdobycie, uporządkowanie oraz przeanalizowanie informacji na temat globalnych problemów obecnie niezwykle aktualnych: pandemii otyłości i Covid-19.

Udało się nam udokumentować działania na poziomie rządów, szkół czy organizacji pozarządowych dotyczące prewencji zachorowań, a najciekawsze okazało się porównanierozwiązań z różnych krajów. Jednocześnie bawiliśmy się świetnie podtrzymując kontakty osobiste z kolegami i koleżankami i poznając ich zainteresowania. Spotkania online w czasie lekcji także pozwalały nam poznać się dużo lepiej, na przykład bardzo ciekawie wypadła rozmowa o narodowych stereotypach.

Dla mnie cały projekt kojarzy się ze świetną zabawą, sukcesem i ogromną satysfakcją ze współpracy z kolegami z grupy oraz ze szkół partnerskich.

Gorąco polecam eTwinning wszystkim ciekawym świata oraz zainteresowanym językami obcymi!

Marcin Sawicki, kl. 3T