pokazmody1  pokazmody2 pokazmody3  pokazmody5

pokazmody6 pokazmody7 pokazmody8 pokazmody9

pokazmody10  pokazmody11 pokazmody12 pokazmody13 pokazmody14

25 maja w czwartek odbył się w szkole pokaz mody lat osiemdziesiątych organizowany przez klasy 2 B i 2 H w ramach projektu „Solidarna Szkoła”. Prowadzące Karolina Nowak i Weronika Solecka wprowadziły nas w nastrój epoki i ówczesnych trendów przedstawiając film przygotowany przez Wiktorię Smolik z 2 H a następnie modelki i modele przedstawili ówczesne stylizacje i charakterystyczne stroje sprzed ponad trzydziestu lat. W tych latach dominowały neonowe kolory, cekiny, sztuczna biżuteria, burza loków po trwałej ondulacji, ubrania z weluru, jedwabne koszule, jeansowe katany, kurtki ramoneski, jeansowe marmurki,słynne były projekty Barbary Hoff. Wszystko to w czasach głębokiego kryzysu gdy sklepy zionęły pustką, brakowało jakichkolwiek towarów i trzeba było włożyć ogromny wysiłek w zdobycie w miarę modnego ubioru.

Mogliśmy podziwiać świetnie przygotowane uczennice i uczniów w elastycznych getrach zwanych lajkrami, stylizacje w  skórze w połączeniu z sukienką w egzotyczny lamparci strój. Kolejno oglądaliśmy modelkę stylizowaną na Jane Fondę królową fitness we fioletowym obcisłym body i legginsach, były kreszowe dresy i stylizacja która przedstawiała subkulturowe wzory angielskie. Zaprezentowano też ubiór charakterystyczny dla subkultury punkowej która wyróżniała się widowiskowymi irokezami, tapirowanymi włosami i skórzanymi kurtkami z ćwiekami. Największe brawa zdobył jednak model prezentujący styl partyjnego działacza z futrzaną czapką charakterystyczna dla ubiorów z tego okresuJ