5

Projekt „Diagnozujemy, projektujemy, zmieniamy wzmocnienie dialogu obywatelskiego w warszawskich szkołach i dzielnicach”.

Maria Bagińska z klasy 3C, Robert Sokołowski z klasy 1C oraz Eryk Leszczyński z klasy 1S w projekcie „Diagnozujemy, projektujemy, zmieniamy - wzmocnienie dialogu obywatelskiego w warszawskich szkołach i dzielnicach”. Wspieramy dialog obywatelski młodych z samorządów uczniowskich (SU) i młodzieżowych rad (MRD) z władzami Warszawy, tak by w konsekwencji doprowadził do realnej zmiany w dzielnicach.

W 2023 pracujemy z 163 Liceum Ogólnokształcące w Warszawie, IV LO im. A. Mickiewicza, XIX Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Warszawy w Warszawie, Młodzieżowa Rada Dzielnicy Białołęka, Młodzieżowa Rada Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy, Młodzieżowa Rada Dzielnicy Wola

Teraz młodzi robią prostą diagnozę potrzeb i problemów w swoich szkołach, potem:

SU i MRD będą prezentować wnioski z diagnoz swoim rówieśnikom i władzom dzielnicy,

SU i MRD razem z władzami wybiorą temat/sprawę, którą chcą się zająć, młodzi i dorośli wspólnie będą pracować nad możliwymi rozwiązaniami - z udziałem społeczności szkolnej/ dzielnicowej oraz przedstawicieli władz, młodzi wraz z dorosłymi/władzami wybiorą 1 rozwiązanie do wdrożenia, dzięki któremu dokona się realna zmiana w społeczności.

Będziemy Was informować o efektach projektu i realnym wpływie młodych na rzeczywistość. Projekt „Diagnozujemy, projektujemy, zmieniamy wzmocnienie dialogu obywatelskiego w warszawskich szkołach i dzielnicach” jest realizowany we współpracy z Centrum Komunikacji Społecznej m.st Warszawy, finansuje go Miasto Stołeczne Warszawa.

1

2