W naszej szkole działa od początku 2012 roku Lokalna Akademia Cisco, dzięki której możemy szkolić i wydawać międzynarodowe certyfikaty uczniom naszej szkoły.
Program Cisco Networking Academy jest adresowany do szerokiego kręgu odbiorców. W szczególności adresatami programu są uczniowie starszych klas szkół średnich.

Zajęcia składają się z wykładów, laboratoriów, samokształcenia (praca on-line z curriculum), egzaminów cząstkowych (testy on-line), egzaminu praktycznego oraz z końcowego egzaminu teoretycznego (on-line).

Uczniowie uzyskują dostęp do materiałów dydaktycznych na serwerze CNAMS. Materiały dydaktyczne w postaci lekcji multimedialnych są instalowane na lokalnym serwerze akademii i udostępniane uczestnikom kursów z kontrolą dostępu.

Każdy uczestnik szkolenia ma swobodny dostęp do systemu e-learning znajdującego się na stronie cisco.netacad.net. Portal ten zawiera materiały szkoleniowe, system samooceny postępów w nauce oraz wiele innych elementów wspierających uczenie się.