W piątek, 24 maja klasa I H wraz z p. prof Hanną Trzaskowską udała się do przedszkola im. Kubusia Puchatka, gdzie uczniowie wzięli udział w zorganizowanej w ramach Roku Tuwima akcji czytania dzieciom jego poezji. Wiersze Tuwima w wykonaniu młodzieży z naszego liceum spotkały się z dużym zainteresowaniem młodych słuchaczy. Spotkanie przyniosło wiele radości obu stronom.   zobacz zdjęcia

Uczniowie klasy I H zostali zaproszeni do akcji zorganizowanej przez burmistrza dla uczczenia roku literackiego Juliana Tuwima. Idea polegała na rozpowszechnianiu twórczości pisarza w różnorodny sposób jak najszerszym kręgom słuchaczy. Klasa humanistyczna wpadła na pomysł, aby utwory poety zaprezentować najmłodszym w postaci bajek i wierszyków. Przedszkolaki wysłuchały m.in. bajki o ciuchci, Murzynku, straganie, abecadle i wielu innych. Staraliśmy się, aby każda czytanka została zakończona morałem i krótką zabawą. W młodszych rocznikach formowaliśmy z maluchami ciuchcie, wyciągaliśmy uciążliwą rzepkę oraz uczyliśmy rozpoznawania warzyw. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zorganizowanych zabawach oraz same proponowały, jakie wierszyki chciałyby usłyszeć. Na zakończenie zajęć maluchy podziękowały za wizytę i serdecznie pożegnały się z uczniami klasy I H.   (Bartek Jankowski, klasa I H)