We wtorek, 26 lutego 2013 roku uczniowie naszego Liceum wraz z p. prof. Krzysztofem Kotwickim wybrali się na wycieczkę do Sądu Okręgowego przy Alei Solidarności w Warszawie. Mieliśmy okazję zapoznania się z podstawowymi informacjami o funkcjonowaniu sądu i podejmowanych przez niego decyzjach.   zobacz zdjęcia

W tajniki sądownictwa wprowadził nas sędzia Igor Tuleya. Po obejrzeniu ciekawej prezentacji udaliśmy się do Biura Obsługi Interesantów, gdzie mogliśmy zaopatrzyć się w mapy budynku. Następnie przeszliśmy do czytelni akt, gdzie spotkaliśmy ludzi zainteresowanych wglądem do akt sądowych. Jednym z ciekawszych punktów wycieczki była możliwość zobaczenia tzw. "dołka", czyli cel w których więźniowie oczekują na rozprawy. Pod koniec wizyty w Sądzie mogliśmy wykazać się zdobytą wiedzą oraz umiejętnościami poruszania się po sądowych korytarzach - naszym zadaniem było samodzielne dotarcie do wskazanej sali rozpraw. Czekała tam na nas niespodzianka, która wzbudziła ogromne emocje - wzięliśmy udział w symulowanej rozprawie karnej! Możliwość wcielenia się w postaci procesu, niczym w programie "Sędzia Anna Maria Wesołowska", sprawiła Mickiewiczakom wiele frajdy. Oby więcej takich wycieczek - ciekawych, a przy tym sprawiających uczniom tyle radości!   Wiktoria Balińska i Aleksandra Smoderek (klasa II L)