Jako szkoła mocno wpisana w powojenną historię Saskiej Kępy w sobotę, 8 czerwca po raz kolejny ochoczo włączyliśmy się w radosne obchody święta tej pięknej warszawskiej dzielnicy. Do stoiska "Mickiewicza" przy ulicy Francuskiej zapraszał osobiście sam wieszcz, siedzący dostojnie na krześle, a także młodzież z naszego liceum. A atrakcji było tam niemało!  

zobacz zdjęcia      zobacz podziękowania

Przede wszystkim pyszne babeczki "Mickiewiczanki", upieczone przez uczniów specjalnie na tę okazję według przepisu wyłonionego w zorganizowanym wcześniej w szkole konkursie. Cieszyły się one niezwykłym powodzeniem wśród wszystkich odwiedzajacych nasze stoisko. Nie brakło także amatorów smakowitych krówek przyozdobionych logo liceum. Najmłodszych uczestników imprezy wielce radowały rozdawane przez Mickiewiczaków kolorowe balony. Można było także obejrzeć prace naszych uczniów i nauczycieli oraz zaopatrzyć sie w publikacje o szkole. Na pobliskiej scenie wystąpił szkolny zespół muzyczny „Ambitus” pod kierunkiem pani Barbary Jasińskiej-Sroki. Młodzież zaprezentowała ciekawy program wokalno-taneczny zatytułowany „Barwy świata”. Usłyszeliśmy utwory takie jak „Cyrk nocą” – piosenkę skomponowaną do tekstu jednej ze słynnych mieszkanek Saskiej Kępy, Agnieszki Osieckiej, (wyk. Marta Romańczuk i Anna Kulińska z zespołem), jak również znany przebój Ireny Santor „Powrócisz tu” (wyk. Anna Kulińska z zespołem) oraz "Hallelujah" Leonarda Cohena (wyk. Karolina Kucharska z zespołem). „Adagio” z muzyką Albinoniego w aranżacji Lary Fabian zaprezentowała tegoroczna maturzystka, Marta Romańczuk, która tym utworem wygrała kilka konkursów, w tym jeden ogólnopolski. Wystąpiła również uczennica klasy pierwszej, a zarazem tegoroczna finalistka Olimpiady Języka Francuskiego, Julia Nowikowska, która zaśpiewała piosenkę Edith Piaf „La vie an rose”. Krótki program  zaprezentowali także tancerze: Jagoda Filipiuk, Julia Szalewicz i Dominik Obara.