IV Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Warszawie organizuje Międzyszkolny Konkurs ,,Mistrz Mowy Angielskiej" dla szkół ponadpodstawowych prawobrzeżnej Warszawy.

 Regulamin i zgoda na przetwarzanie danych osobowych                      

Dnia 9 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości – Apel Poległych Mickiewiczaków. Uczniowie z klas I H, II H i II C wspominali absolwentów naszego liceum, którzy poświęcili swoje życie walcząc o wolność i tworząc niepodległe państwo.

 

9 listopada 2018 roku, cała społeczność Liceum uczciła 100 lecie Niepodległej wspólnie odśpiewując o godzinie 11.11  Mazurek Dąbrowskiego.

List od Minister Edukacji

W dniu 7 listopada klasa IB razem z wychowawcą, Panem Profesorem Krzysztofem Kotwickim odbyła wycieczkę na grę terenową "Przystanek Niepodległość" zlokalizowaną na Placu Teatralnym w Warszawie. Pracowaliśmy w parach, wykonując jednocześnie zadania, które dostaliśmy wcześniej w małych książeczkach. Dowiedzieliśmy się wiele o powstaniach wywoływanych przez naszych rodaków, czy ojcach niepodległości, w tym naszym patronie, Adamie Mickiewiczu. Po warsztatach wykonaliśmy grupowe zdjęcie przed namiotem i zajadaliśmy się krówkami, które były rozdawane po zajęciach, w drodze powrotnej na lekcje.
Gabriela Kożuchowska klasa IB

KOM!KS

Zapraszamy młodzież szkół ponadgimnazjalnych dzielnicy Praga-Południe do udziału w konkursie na komiks.

     Początki komiksu w Polsce związane są z rozwojem prasy po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku. W lwowskim czasopiśmie satyryczno-politycznym „Szczutek” ukazywał się wtedy komiks pt. „Ogniem i mieczem, czyli przygody szalonego Grzesia”, której bohaterem był żołnierz walczący o niepodległość Polski.

       Chcielibyśmy, aby organizowany przez IV LO konkurs był próbą odpowiedzi na pytanie, jak dzisiaj, po 100 latach rozwoju tej formy plastyczno-literackiej, można ukazać przygody współczesnego Człowieka/Warszawiaka/Polaka, posługując się konwencją komiksową? Kategorie prac:

  1.  Od Adama Mickiewicza do Taco Hemingwaya – komiks, będący nawiązaniem do tekstu polskiego poety lub pisarza (do komiksu należy dołączyć informację, jaki utwór literacki był inspiracją autora). Praca powinna liczyć od 12 do 48 obrazków.
  2. Jestem z Warszawy – to widać , to słychać! – komiks, którego akcja rozgrywa się w Warszawie. Praca powinna liczyć od 12 do 48 obrazków.

Prace (wydrukowane) wraz z deklaracją, zgodą, z dopiskiem na kopercie - KOM!KS należy przesyłać do dnia 13.12 do sekretariatu IV LO im Adama Mickiewicza, ul Saska 59, Warszawa.   

Deklaracja udziału KOM!KS               Regulamin              Zgoda                 

Nasza biblioteka ma już katalog dostępy online - można sprawdzić dostępność lektury przed osobistą wizytą w szkolnej bibliotece.

Zapraszamy na https://m010026.molnet.mol.pl/

 

Kolejny rok i kolejne litry oddanej krwi! W środę (31.10.2018r.) aż 36 Mickiewiczaków dołączyło do fundacji Krwawy Sport ustalając rekord donacji!
Każdy z uczniów naszego liceum, który wziął udział w akcji krwiodawstwa wykazał się ogromną empatią i właśnie ta chęć pomocy młodych superbohaterów ratuje ludzkie życie.
Po donacji nasi Krewcy Mickiewiczacy mogli przybić "piątkę" z Łukaszem "Jurasem" Jurkowskim (zawodnik - legenda MMA, komentator sportowy, założyciel fundacji Krwawy Sport) i odebrać super tematyczną koszulkę.
Młodsze roczniki! Za rok pora na Was!

Oto wiadomość od Pani Marzeny Przybysz z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.

„Do RCKiK Warszawa dzisiaj zgłosiło sie 312 Osób, krew i płytki oddało 237 Osób, 76 Osób z przyczyn niezależnych zostało zdyskwalifikowanych. Jeszcze raz wielkie, wielkie dzięki za zaangażowanie i poświęcony na promocję krwiodawstwa czas. Kolejna akcja i kolejny ogromny sukces dziękuję w imieniu pracowników RCKiK oraz Pacjentów, którzy otrzymają nadzieję na powrót do zdrowia  odmierzaną kroplami krwi - najcenniejszego z leków. Pozdrawiam życzę dużo zdrowia i wszelkiej szczęśliwości. ❣😀 Marzena Przybysz RCKiK Warszawa”

W imieniu swoim, fundacji i RCKik DZIĘKUJEMY❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 
Artur Rosik

 

30 października 2018 r. czworo uczniów IV LO wzięło udział w Dzielnicowym Konkursie Historycznym „Nasza Niepodległa” zorganizowanym przez Zespół Szkół Nr 12 im. Olimpijczyków Polskich pod honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy i Dyrektora Centralnej Biblioteki Wojskowej. Reprezentanci szkoły to: Gabriela Kotra (2H), Szymon Kosiński (2C), Radosław Olszewski (3C) i Maciej Atłas (3A) przygotowani przez pana profesora Tadeusza Bąka i pana profesora Krzysztofa Maksymow. Zwycięzcą konkursu został Maciej Atlas, zajmując zaszczytne I miejsce. Serdecznie gratulujemy!

   

W piątek 26 października 2018 r. grupa uczniów klasy 1h, 2c i 2h uczestniczyła w lekcji muzealnej w ramach Konkursu Katyńskiego organizowanego przez XLVII LO im. Stanisława Wyspiańskiego. Uczniów do konkursu przygotowują nauczyciele:  p. Krzysztof Maksymow i  p.Tadeusz Bąk