P1010529Ślubowanie klas pierwszych to szczególna chwila dla uczniów, którzy rozpoczęli naukę w naszej szkole. Słowa uroczystej przysięgi składanej w obecności dyrekcji, rady pedagogicznej, rodziców i zgromadzonych gości zobowiązują uczniów nie tylko do osiągania jak najlepszych wyników w nauce, ale także do kierowania się w życiu zasadami uczciwości i praworządności, dbania o dobre imię szkoły i do tego, by swą pracą i postawą patriotyczną zasłużyli na miano wzorowych Obywateli Polski.


Tegoroczne ślubowanie miało miejsce 22 września o godzinie 17.30 na sali gimnastycznej. Po wprowadzenie pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu głos zabrała pani Dyrektor, która w swoim przemówieniu przywitała pierwszoklasistów, radę pedagogiczną, zgromadzonych gości i przypomniała, że tegoroczne ślubowanie ma szczególny charakter ze względu na zbliżający się jubileusz 120-lecia szkoły. Wspomniała początki liceum, jego założyciela, Emiliana Konopczyńskiego, kolejnych dyrektorów i wybitnych nauczycieli szkoły. Podkreśliła, że historię i tradycję naszego liceum tworzą także znamienici wychowankowie – wybitne postaci świata polityki, kultury i nauki. Na koniec wyraziła nadzieję, że naszą szkołę ukończą ludzie ambitni, zdolni do krytycznego i konstruktywnego myślenia oraz gotowi do działań nie tylko dla siebie, ale dla społeczności lokalnej i innych ludzi.
Po przemówieniu pani Dyrektor nastąpiło uroczyste ślubowanie – w imieniu wszystkich pierwszoklasistów rotę przysięgi przy sztandarze szkolnym złożyli uczniowie, którzy w czasie rekrutacji uzyskali najwyższą liczbę punktów. W oficjalnej części uroczystości głos zabrali także uczennica klasy III Aleksandra Cassino oraz przewodniczący Stowarzyszenia Wychowanków Liceum im. Adama Mickiewicza, pan Jerzy Kalinowski.
Następnie wyprowadzono poczet sztandarowy i rozpoczęła się część artystyczna wieczoru. Mentorzy, czyli wybrani uczniowie opiekujący się poszczególnymi klasami podczas wyjazdu integracyjnego, w dowcipny sposób przedstawili nam w skrócie, jak aktywnie upłynął pierwszoklasistom czas w Rajgrodzie. I rzeczywiście, z tego co zobaczyliśmy, był to wyjazd bardzo owocny. Pobyt w Rajgrodzie obfitował w różnorodne atrakcje: wycieczki, konkursy, gry i zadania do wykonania – dzięki nim pierwszoklasiści i ich wychowawcy mogli się lepiej poznać i naprawdę zintegrować.