20160915 094447W czwartek 15 września rozpoczął się 11 Warszawski Salon Maturzystów Perspektywy 2016. Tysiące uczniów klas III szkół średnich z Warszawy i województwa mazowieckiego przybyło do Gmachu Głównego Politechniki, by dowiedzieć się o warunkach rekrutacji na wymarzoną uczelnię. Aula Główna Politechniki Warszawskiej jak co roku zapełniona była stoiskami szkół wyższych z całej Polski i z zagranicy. W salach wykładowych odbywały się spotkania na temat matury prowadzone przez ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie. Do dyspozycji gości Salonu byli również doradcy zawodowi, którzy pomagali uczniom w dokonaniu wyboru zgodnego z ich predyspozycjami. Warszawski Salon Maturzystów to największa tego typu impreza w Polsce. Nie mogło tam zatem zabraknąć uczniów naszej szkoły. Tegoroczny Salon Maturzystów odwiedziły w czwartek klasy III A i III B wraz z opiekunami – panią Martą Gordon i Elżbietą Oszer, a w piątek klasa III D z panią Agnieszką Gruchelską.