P1010332

W tym roku uczniowie klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych z dzielnicy Praga-Południe po raz trzeci rywalizowali ze sobą w konkursie matematyczno-fizycznym MatFinek. Jego celem jest popularyzowanie matematyki i fizyki oraz rozwijanie i pogłębianie zainteresowań uczniów w zakresie tych nauk, propagowanie wiedzy i umiejętności matematyczno-fizycznych poprzez zabawę i współzawodnictwo, a także doskonalenie umiejętności matematycznych w rozwiązywaniu problemów z innych dziedzin życia.

Pomysłodawcami MatFinka są nauczyciele matematyki i fizyki z naszego liceum, a honorowy patronat nad nim objął Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy Tomasz Kucharski. Pierwszy etap zmagań konkursowych odbył się 26 listopada i miał formę testu jednokrotnego wyboru. Finał MatFinka rozegrał się pomiędzy drużynami, które uzyskały w swoich szkołach największą liczbę punktów i miał miejsce w czwartek 10 marca w naszym Liceum.

Rywalizacja trwała ponad trzy godziny. Uczniowie świetnie radzili sobie z pytaniami i zagadnieniami przygotowanymi przez nauczycieli matematyki i fizyki z naszego Liceum. Ostatecznie – po emocjonującej dogrywce, która rozegrała się pomiędzy drużyną Mickiewiczaków a uczniami LO im. Bolesława Prusa – zwyciężyła drużyna naszych adwersarzy. Nasza szkoła zajęła zaszczytne, drugie miejsce, zaś trzecie przypadło XIX LO im Powstańców Warszawy. Zarówno zwycięzcy, jak i zdobywcy drugiego miejsca otrzymali nagrody i dyplomy z rąk pani dyrektor Marzenny Zaworskiej oraz Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe, pana Jarosława Karcza. Obejrzyjcie zdjęcia z tego wydarzenia. (Zdjęcia)

P1010342