Dzielnicowy Konkurs Katyński „Polegli na nieludzkiej ziemi…” został zorganizowany już po raz dwunasty. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zbrodni katyńskiej wśród młodego pokolenia oraz kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich.

W tym roku, podobnie jak w latach 2013 i 2014, Mickiewiczacy triumfowali w Konkursie Katyńskim uczniowie klasy I H: Jakub Sitkiewicz i Adrian Obrzud zajęli w nim pierwsze miejsce. Nagrodą jest wyjazd z XV Pielgrzymką Młodzieży do Katynia w kwietniu 2016 roku. Serdecznie gratulujemy zwycięskiemu zespołowi, a także ich opiekunowi – panu Tadeuszowi Bąkowi!

W konkursie wzięli również udział Jakub Piotrowski (I B) i Jakub Rogowiecki (I D) oraz Mariusz Kempiński (I B) i Michał Chimkowski (I D). Oni także zostali wyróżnieni – otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.

Przypomnijmy, że Dzielnicowy Konkurs Katyński „Polegli na nieludzkiej ziemi…” składał się z dwóch etapów. Pierwszy odbył się w XLVII Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie i miał charakter gry przestrzennej sprawdzającej wiedzę z zakresu stosunków polsko-radzieckich w latach 1939-1956, ze szczególnym uwzględnieniem okresu II wojny światowej i zbrodni katyńskiej. Szkoły mogły wystawić dowolną liczbę dwuosobowych drużyn. Uczestnicy konkursu musieli się zmierzyć z różnego rodzaju zadaniami – mogli przy tym posługiwać się własnymi telefonami i tabletami z dostępem do Internetu.

Drugi etap polegał na nakręceniu trailera poświęconego losom tych, którym udało się przeżyć zbrodnię katyńską. Suma punktów zdobytych w I i II etapie decydowała o kolejności miejsc na podium.

Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym. Tak trzymać!