Dnia 17 września minęła 76. rocznica ataku ZSRR na Polskę. Stało się to przyczynkiem do zorganizowania uroczystości szkolnej ku czci wszystkich, którzy oddali swe życie w obronie naszej Ojczyzny. W tym dniu na czwartej godzinie lekcyjnej odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klas II i III. Montaż słowno - muzyczny zatytułowany „1939 – rok pokoju, rok wojny” obejrzeli uczniowie klas II i III wraz z gronem pedagogicznym. Przekaz ten miał na celu przypomnieć młodzieży o tym, że bycie patriotą ma swoje korzenie głęboko wrośnięte w tożsamość historyczną. Pierwszy i siedemnasty września 1939 roku są dla każdego Polaka datami pamiętnymi jak i bolesnymi, co zostało pokazane w wierszach i prozie, pieśniach oraz fragmentach filmów, które złożyły się na program uroczystości. Dzień ten był dniem zadumy wyrażonej nie tylko poprzez nastrój panujący podczas apelu, lecz także przez odświętny strój podkreślający podniosły charakter uroczystości. Treści apelu pobudzały młodego człowieka do refleksji nad historią Polski oraz dumy z faktu, że pomimo przeważających sił wroga z dwóch stron Polska przetrwała kolejną dziejową zawieruchę. Apel zakończył się minutą ciszy ku czci poległych w czasie II wojny światowej, dzięki którym możemy cieszyć się dziś wolnością.