P4210277 - KopiaWe wtorek 21 kwietnia po raz pierwszy odbył się w naszej szkole Piknik Psychologiczny. Wydarzenie to przygotowaliśmy we współpracy z kołem naukowym Instytutu Psychologii UKSW. Piknik był jednocześnie zwieńczeniem pierwszej edycji międzyszkolnego konkursu psychologicznego „W grupie siła” organizowanego przez IV Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza oraz Instytut Psychologii UKSW. Patronat honorowy objęli  prorektor ks. prof. UKSW dr hab. Maciej Bała, Dziekan Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej Anna Latawiec, Instytut Psychologii UKSW  oraz Burmistrz Dzielnicy Praga - Południe m.st. Warszawy Tomasz Kucharski. W finale konkursu udział wzięły trzyosobowe drużyny z dwóch szkół: XXXV Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa oraz IV Liceum im. Adama Mickiewicza. Każda z drużyn miała za zadnie odpowiedzieć na trzy pytania oraz zaprezentować wybrane zagadnienie z zakresu psychologii społecznej. Finaliści do obu zadań byli świetnie przygotowani. Szczególną popularnością cieszył się temat agresji. Uczniowie z dużą dozą kreatywności i zaangażowaniem tłumaczyli widzom, czym jest agresja, skąd się bierze i przede wszystkim, jak sobie z nią radzić. Niejeden słuchacz z dobrych rad na pewno skorzysta. Ostatecznie decyzją jury w składzie: dyrektor  IV LO Marzenna Zaworska, pani Marta Gordon oraz  dr hab. prof. Henryk Gasiul z UKSW - w finałowych rozgrywkach pierwsze miejsce zajęli uczniowie Liceum im. A Mickiewicza, na drugim miejscu podium zasiedli uczniowie z Liceum im. B. Prusa. Uczestnicy otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody ufundowane przez UKSW. Swoją obecnością oprócz licealistów z pobliskich szkół i ich opiekunów, a także licznej reprezentacji studentów psychologii UKSW Piknik zaszczyciła pani Halina Panufnik - Główny Specjalista Wydziału Oświaty i Wychowania Pragi-Południe.   Dalsza część Pikniku Psychologicznego obfitowała w szereg atrakcji łączących przyjemne z pożytecznym. Uczniowie wzięli udział w ciekawym wykładzie „Ruletka czy kompas? – jak wybrać właściwy kierunek studiów i zawód” poprowadzonym przez Panią Ewę Barełę,  warsztatach PCK dot. pierwszej pomocy, zajęciach dotyczących komunikacji. Dużym zainteresowaniem cieszyły się liczne stoiska psychologicznych sekcji: seksuologicznej, społecznej, relacji interpersonalnych, osobistego rozwoju, egzystencjalnej, psychologii sportu, psychologii ewolucyjnej, psychopatologii rozwoju czy psychologii biznesu. Było też miejsce na to, aby delektować się pysznymi babeczkami przygotowanymi przez uczniów naszej szkoły.  Uczestnicząc w przygotowanych zabawach, grach i warsztatach można było nie tylko poszerzyć swoją wiedzę, czy zdobyć pamiątkową nagrodę, ale przede wszystkim przekonać się, że „psychologia nie gryzie, ale pochłania w całości”.

800x600
We wtorek 21 kwietnia po raz pierwszy odbył się w naszej szkole Piknik Psychologiczny. Wydarzenie to przygotowaliśmy we współpracy z kołem naukowym Instytutu Psychologii UKSW. Piknik był jednocześnie zwieńczeniem pierwszej edycji międzyszkolenego konkursu psychologicznego „W grupie siła” organizowanego przez IV Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza oraz Instytut Psychologii UKSW. Patronat honorowy objęli  prorektor ks. prof. UKSW dr hab. Maciej Bała, Dziekan Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej Anna Latawiec, Instytut Psychologii UKSW  oraz Burmistrz Dzielnicy Praga - Południe m.st. Warszawy Tomasz Kucharski.

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4