photoW ostatnich dniach w parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy znajdującej się przy ulicy Nobla miały miejsce rekolekcje wielkopostne. Ich znaczenie dla uczniów było niewątpliwie niemałe, a słowa prowadzącego (księdza Andrzeja Jakimiaka) trafiły w samo sedno wielu problemów frapujących ludzi dzisiejszych czasów. Tegoroczna tematyka nie należała do łatwych, również pod względem rozpiętości poruszanych spraw. Omawiane były najróżniejsze kwestie - od naszego nastawienia względem grzechu i sposobów radzenia sobie z negatywnymi sytuacjami życiowymi, aż po przeżycia duchowe i odnajdywanie swojego powołania. Jak to zwykle bywa w czasie rekolekcji każdy z trzech dni poświęcony był odnajdywaniu innych tajemnic wiary i własnej duszy. Spotkania w kościele umilały występy mickiewiczowskiej scholi pod kierownictwem prof. Gisickiego i zręczną batutą niezastąpionej Oli Przybyły. Aczkolwiek nie możemy powiedzieć, że tylko ich głosy było słychać w czasie mszy - dzięki tekstom rozdawanym w ławkach każdy mógł się przyłączyć i dzięki temu również znaczna część licealnej społeczności zmieniła się w chór. Podsumowując rekolekcje nie możemy jednakowoż zapomnieć podziękować nauczycielom, którzy to umożliwili: dyrekcji za pozwolenie na wyjście i zorganizowanie innego planu szkolnego w tych dniach, wszystkim, którzy opiekowali się uczniami w czasie wyjścia, katechetom za przygotowanie swoich uczniów do tego przeżycia duchowego oraz panu Gisickiemu za koordynację i ogrom pracy włożony w organizację tego przedsięwzięcia.

Marta Bryzek III E