MG 3214

Zgodnie z tradycją naszej szkoły uczniowie klas pierwszych rozpoczęli przygodę z "Mickiewiczem" od czterodniowego wyjazdu integracyjnego. Na pierwszoklasistów czekał Rajgród, malowniczo położona miejscowość, której historia sięga ok. 9000 roku p.n.e. Wspólna zabawa, prezentowanie klasowych totemów i okrzyków, odkrywanie nowych talentów, gra terenowa, rywalizacja w sportowych konkurencjach oraz wycieczka do Wilna – oto, co wypełniło po brzegi cztery dni wyjazdu. W tym roku organizatorzy postarali się w 100% i nawet pogodę załatwili zupełnie letnią.

A oto relacja jednego z uczestników:

Dnia 16 września przed godziną ósmą zebraliśmy się pod szkołą. Gdy policja sprawdziła dokładnie każdy autobus, a my w już ustalonych grupach byliśmy na swoich miejscach, ruszyliśmy w nieznane.   Podróż upłynęła szybko i spokojnie, większość z nas w trakcie jazdy miała świetny ubaw- początek integracji udany!

Na miejscu- w Rajgrodzie- wybraliśmy lokatorów, odebraliśmy klucze i udaliśmy się do pokojów. Po szybkim rozpakowaniu, przyszła pora na obiad. Na początku pragnę podkreślić, że jedzenie było bardzo dobre, a obsługa jeszcze lepsza. Następnie stawiliśmy się na zbiórkę i każdy dowiedział się o panujących w ośrodku zasadach. Ludzie byli w dobrych humorach, dzięki czemu jeszcze tego dnia czuliśmy się gotowi na klasowe integracje. Każdy wychowawca zabrał swoją klasę w inne miejsce, gdzie mogliśmy się poznać i ustalić swój własny okrzyk oraz nazwę związaną z Trylogią Henryka Sienkiewicza. Po wszystkim nadszedł czas kolacji, następnie zmęczone pierwszaki udały się do swoich pokoi, by tam móc wypocząć przed następnym, bardzo ciężkim dla niektórych dniem.

Następnego bowiem dnia, my, czyli klasy A, D i H zostaliśmy obudzeni przed godziną szóstą rano i udaliśmy się na wycieczkę do Wilna. Podróż trwała 4 godziny, a czas ten był wykorzystany do odespania rannej pobudki. O godzinie 11 przywitała nas litewska stolica, a wraz z nią bardzo miła Pani przewodnik, która przez następną część dnia oprowadzała nas po najciekawszych obiektach tego pięknego, zabytkowego miasta. Na miejscu zjedliśmy świetny obiad (trzeba przyznać, że Litwini potrafią gotować) i poszliśmy zwiedzać. Zobaczyliśmy między innymi Ostrą Bramę, Muzeum Adama Mickiewicza, wiele pięknych katedr i ulic oraz niesamowity cmentarz Na Rossie. Koło godziny 17 wyruszyliśmy w drogę powrotną do ośrodka. Tam przywitały nas klasy B,C i E, które razem ze wspaniałymi mentorami, przygotowały pokaz talentów. Przy wszystkich występach towarzyszyły nam uśmiechnięte miny, a każdy występ nagrodziliśmy wielkimi brawami. Gdy nastała godzina ciszy nocnej, udaliśmy się do swoich łóżek na zasłużony odpoczynek.

Dnia trzeciego obudziliśmy się o godzinie 7, by o 7:30 zabrać się do porannego rozruchu, prowadzonego przez naszych wspaniałych wychowawców. Po śniadaniu spotkaliśmy się z nauczycielami, by przedstawili nam plan dnia, następnie przystąpiliśmy do zajęć zorganizowanych przez kadrę. Należały do nich między innymi podchody klasowe, konkurs o naszej szkole, kilka wykładów, a wieczorem zorganizowane tym razem przez klasy A, D, H - M-Factor. Tutaj również nie brakowało emocji i zaciętej walki.

Czwartego, czyli ostatniego dnia wycieczki integracyjnej, przystąpiliśmy do konkurencji sportowych. Było ich wiele, od łucznictwa po siatkówkę, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wyniki były nieważne, ponieważ wszyscy bawili się świetnie. Humor zepsuć mogła tylko świadomość tego, że nadszedł czas powrotu. Przedtem jednak w ramach podziękowań przygotowano wyśmienity tort, którym podzieliła się cała społeczność „ Mickiewicza”.

Koło godziny 15, najedzeni i spakowani wyruszyliśmy z ośrodka. Powrót do domu był ciężki, pierwszaki zmęczone, nauczyciele również. Jednego jednak możemy być pewni. Integracja udała się świetnie i wpływ na to mieli nie tylko nauczyciele, lecz także nasze bratnie dusze ze starszych klas oraz przede wszystkim My, pierwsze klasy IV Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Warszawie. Każdemu z nas ta wycieczka zapadnie w pamięci na długo. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni.

Aleksander Ruciński kl. I A

Zapraszamy do galerii zdjęć.