{gallery}2018_2019/konkursAng{/gallery}

W dniu 14 grudnia 2018 odbył się w szkole konkurs Mistrz Mowy Angielskiej. W konkursie wzięli udział uczniowie praskich szkół ponadgimnazjalnych. W jury zasiadali nauczyciele języka angielskiego naszego liceum: p. Maria Hinc, p. Hanna Pacek, p. Renata Majcher, p.Agnieszka Marczuk, reprezentantka wydawnictwa Pearson p. Marta Strzyżewska oraz pani Julita Gąsiorek z ZS nr 40. Konkurs prowadziła Zosia Czaplicka, uczennica naszej szkoły.

Podobnie jak w ubiegłym roku, w części I ej konkursu uczestnicy prezentowali przygotowane wcześniej tematy. Do II-ego etapu, w którym należało wypowiedzieć się krótko na wylosowany temat, zakwalifikowało się 10 osób.

Wszyscy uczestnicy prezentowali bardzo dobry poziom opanowania języka mówionego. Dzielili się z publicznością swoimi pasjami oraz dużą wiedzą na temat, który omawiali.

Nagrodzeni zostali:

I miejsce         - Jędrzej Iwanowski - IV L.O. im. A. Mickiewicza