{gallery}2018_2019/wyjazdintegracyjny{/gallery}

W dniach 25-28.09.2018 odbył się wyjazd integracyjny dla naszych świeżo upieczonych pierwszaków. Tegoroczny wyjazd do Rajgrodu przebiegł pod hasłem: bogowie Greccy. Nasi uczniowie już przed wyjazdem przenieśli się oczami wyobraźni do starożytnej Grecji, ale to dopiero na wyjeździe zaczynała się prawdziwa zabawa. Już pierwszego wieczoru musieli wykazać się zaradnością i kreatywnością, ponieważ mieli za zadanie przebrać swojego mentora za jednego z bogów. Jak możemy się domyślić każda klasa znakomicie sobie poradziła. Oprócz zagłębiania się w mitologię grecką, nasze pierwszaki pojechały do Wilna, aby poznać lepiej historię naszego patrona. Odwiedziły dom, uczelnię oraz muzeum Adama Mickiewicza. Ostatniego dnia wyjazdu nastąpiły Wielkie Igrzyska. Mimo niesprzyjającej pogody każda klasa dała z siebie wszystko i konkurencje były emocjonujące. Po sportowych konkurencjach nadszedł najbardziej wyczekiwany moment całego wyjazdu – chrzest pierwszoklasistów. Od tego momentu nie są to już zwykłe pierwszaki. To są Pierwszaki Mickiewicza.