ossow1   ossow2   ossow3 ossow4

ossow8 ossow6  ossow7

ossow9     ossow5

W poniedziałek 21 maja uczniowie naszej szkoły z klas: 1C, 1E, 2H grupy z rozszerzoną historią i osoby z 1A i 1H przy wsparciu zaprzyjaźnionych osób z innych szkół pod opieką P. Tadeusza Bąka, P. Agnieszki Zalewskiej i P. Krzysztofa Maksymow uczestniczyli w wyjeździe do Centrum Kultury Ossów. Na miejscu zapoznaliśmy się z historią i przebiegiem bitwy warszawskiej, w tym także z informacjami o ossowskim froncie. Obejrzeliśmy miejsce bitwy, miejsce śmierci ks. mjr Ignacego Skorupki. Dodatkowo uczestniczyliśmy w grze terenowej dotyczacej historii tego miejsca, jak również spotkaliśmy się z rekonstruktorem. Na koniec naszej wizyty, przy ognisku mogliśmy wspólnie wymienić się informacjami dotyczacymi wydażeń z okresu 1918-1920. Najbardziej aktywni uczniowie otrzymali upominki. Wszyscy wrócili szczęśliwi i pełni nowych doświadczeń.