20170323 090038zmnieW kwietniu i maju klasy geograficzno-społeczne uczestniczyły w projekcie prowadzonym przez Okręgową Radę Adwokacką "Adwokat przydaje się w życiu". W ramach projektu gościliśmy w szkole panie adwokat: Korinę Sudoł, Annę Wojciechowską oraz Agnieszkę Sepioło. Zajęcia, które przeprowadziły dotyczyły zagadnień karnych (w ramach tych zajęć nasi uczniowie rozwiązywali trudny kazus wzorowany na słynnej przedwojennej "Sprawie Gorgonowej").

Kolejne zajęcia dotyczyły spraw cywilnych i tu poszerzaliśmy swą wiedzę przede wszystkim z zakresu zawierania umów konsumenckich, mieliśmy też zajęcia z działności gospodarczej (jak założyć swoją firmę) oraz blok związany z wykonywaniem zawodu adwokata czy radcy prawnego. Wszystkie te zajecia dostarczyły sporej dawki wiedzy potrzebnej i przydatnej na codzień.