DSC 0852

Tradycją naszej szkoły jest Konkurs Wiedzy o Patronie organizowany od kilku lat wiosną. Jego tegoroczna edycja odbyła się 10 marca. Jak zwykle do rywalizacji stanęły klasy drugie reprezentowane przez pięcioro wytypowanych wcześniej przedstawicieli. Uczestnicy konkursu musieli się zmierzyć z trudnymi pytaniami dotyczącymi życia i twórczości Adama Mickiewicza.

Do ich zadań należało na przykład rozpoznawanie dzieł po przeczytanym fragmencie. Jedną z konkurencji była recytacja wybranych utworów Mickiewicza, która pozwoliła wyłonić talenty aktorskie wśród uczniów.
Zwycięzcą tegorocznego Konkursu Mickiewiczowskiego została reprezentacja klasy
II H, II miejsce zajęła reprezentacja klasy II B, zaś III - klasy II C. Laureatom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom i publiczności serdecznie dziękujemy i zapraszamy już za rok na kolejną edycję konkursu.